| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HSM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 754mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 320 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.846" (21.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
227LMU450M2CHCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
227LMU450M2EDCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
227LMU500M2DGCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 220UF 20% 500V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
227RZM025MCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 220UF 20% 25V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
227RZM050MCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 220UF 20% 50V THRU HOLE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
227UVK025MFECornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
227UVK035MGECornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
228LMU050M2CCCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 2200UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
228RZM010M1320Cornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 2200UF 20% 10V T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
334CKH050MCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |