| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RZM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 2200 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 196mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | 210 mOhms |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866" (22.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
334CKH050MCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
334CKR050MCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
335AVD050MCRCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
336AVD010MDRCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
336AVD035MERCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
336AVD050MELCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
336UVK050MELCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
336UVK050MFECornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
337AVD016MFECornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
337AVD025MGECornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |