227RZM050M
227RZM050M
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
227RZM050M
Description
CAP ALUM 220UF 20% 50V THRU HOLE
Type Description
Series:RZM
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:220 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):904mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:540 mOhms
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.709" (18.00mm)