CDV30EJ390FO3
CDV30EJ390FO3
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
CDV30EJ390FO3
Part Status:Active
Capacitance:39 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:2 kV
Dielectric Material:Mica
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Lead Spacing:0.437" (11.10mm)
Features:General Purpose
Size / Dimension:0.772" L x 0.252" W (19.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):0.858" (21.80mm)