| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 20 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.118" (3.00mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.272" L x 0.110" W (6.90mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR04F271GOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 270PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $18.29688 |
|
CD7FA102GO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1000PF 2% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $18.29900 |
|
CMR03F121GOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 120PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $18.32400 |
|
CMR03F121GOAMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 120PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $18.32400 |
|
CMR03F121GOCMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 120PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $18.32400 |
|
CMR03F131GOAMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 130PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $18.32400 |
|
CMR03F131GOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 130PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $18.32400 |
|
![]() |
CDV30FK131GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.32417 |
![]() |
CDV30FK151GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.32417 |
![]() |
CDV30FK161GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.32417 |