| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 130 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.118" (3.00mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.272" L x 0.161" W (6.90mm x 4.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.228" (5.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FK131GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.32417 |
![]() |
CDV30FK151GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.32417 |
![]() |
CDV30FK161GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.32417 |
![]() |
CDV30FK181GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.32417 |
![]() |
CMR04E560FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.34214 |
![]() |
CMR04E620FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.34214 |
CMR04F361GOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 360PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $18.36000 |
|
CMR06F242GODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2400PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $18.36000 |
|
![]() |
CMR06F332GPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.36000 |
![]() |
CMR06F182GPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.37333 |