CMR04E620FPDP
CMR04E620FPDP
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
CMR04E620FPDP
Description
CMR MICA
Part Status:Active
Capacitance:62 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:500 V
Dielectric Material:Mica
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Lead Spacing:0.150" (3.80mm)
Features:General Purpose
Size / Dimension:0.370" L x 0.189" W (9.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):0.339" (8.60mm)