CMR03C180DOCR
CMR03C180DOCR
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
CMR03C180DOCR
Description
CAP MICA 18PF 300V RADIAL
Part Status:Active
Capacitance:18 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:300 V
Dielectric Material:Mica
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Lead Spacing:0.118" (3.00mm)
Features:General Purpose
Size / Dimension:0.272" L x 0.118" W (6.90mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.201" (5.10mm)