CMR04F201FODP
CMR04F201FODP
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
CMR04F201FODP
Description
CAP MICA 200PF 500V RADIAL
Part Status:Active
Capacitance:200 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:500 V
Dielectric Material:Mica
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Lead Spacing:0.150" (3.80mm)
Features:General Purpose
Size / Dimension:0.390" L x 0.220" W (9.90mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max):0.382" (9.70mm)