226UVK035MEW
226UVK035MEW
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
226UVK035MEW
Description
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Type Description
Series:UVK
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):12.81Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:50 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:75 mA @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.232" (5.90mm)
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)