CMR04F101FODR
CMR04F101FODR
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
CMR04F101FODR
Description
CAP MICA 100PF 500V RADIAL
Part Status:Active
Capacitance:100 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:500 V
Dielectric Material:Mica
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Lead Spacing:0.150" (3.80mm)
Features:General Purpose
Size / Dimension:0.370" L x 0.201" W (9.40mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):0.350" (8.90mm)