| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 33 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.118" (3.00mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.272" L x 0.130" W (6.90mm x 3.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR04F111FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 110PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $17.51824 |
|
![]() |
CDV30FK101GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.53714 |
![]() |
CDV30FK111GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.53714 |
![]() |
CDV30FK121GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.53714 |
![]() |
CDV30FK910GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.53714 |
CD4FC751GO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 750PF 2% 300V RADIAL |
In Stock: 0 $17.54500 |
|
CD4FC821GO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 820PF 2% 300V RADIAL |
In Stock: 0 $17.54500 |
|
![]() |
CMR06F751FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $17.55600 |
![]() |
CMR04F301FPCMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $17.57500 |
![]() |
CDV30FK131GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.57538 |