CMR03E330GOAP
CMR03E330GOAP
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
CMR03E330GOAP
Description
CAP MICA 33PF 100V RADIAL
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:100 V
Dielectric Material:Mica
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Lead Spacing:0.118" (3.00mm)
Features:General Purpose
Size / Dimension:0.272" L x 0.130" W (6.90mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max):0.201" (5.10mm)