| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RNX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Resistance: | 20 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RNX02521M5FHLBVishay / Dale |
RES 21.5M OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNX02522M0FHLBVishay / Dale |
RES 22M OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNX02522M0JHLBVishay / Dale |
RES 22M OHM 5% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNX025249KFHLBVishay / Dale |
RES 249K OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNX025470KFHLBVishay / Dale |
RES 470K OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNX0256M30FHLBVishay / Dale |
RES 6.3M OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
RNX0258M25FHLBVishay / Dale |
RES 8.25M OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.72000 |
|
![]() |
ERC5516K200BHEK600Vishay / Dale |
ERC-55-600 16.2K .1% T-2 EK E3 |
In Stock: 0 $6.72000 |
![]() |
ERC5520K500BHEK600Vishay / Dale |
ERC-55-600 20.5K .1% T-2 EK E3 |
In Stock: 0 $6.72000 |
![]() |
ERC5514K300BHEK600Vishay / Dale |
ERC-55-600 14.3K .1% T-2 EK E3 |
In Stock: 0 $6.72000 |