| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RNX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Resistance: | 8.25 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERC5516K200BHEK600Vishay / Dale |
ERC-55-600 16.2K .1% T-2 EK E3 |
In Stock: 0 $6.72000 |
![]() |
ERC5520K500BHEK600Vishay / Dale |
ERC-55-600 20.5K .1% T-2 EK E3 |
In Stock: 0 $6.72000 |
![]() |
ERC5514K300BHEK600Vishay / Dale |
ERC-55-600 14.3K .1% T-2 EK E3 |
In Stock: 0 $6.72000 |
![]() |
ERC551K9800BHEK600Vishay / Dale |
ERC-55-600 1.98K .1% T-2 EK E3 |
In Stock: 0 $6.72000 |
![]() |
ERC5516K500BHEK600Vishay / Dale |
ERC-55-600 16.5K .1% T-2 EK E3 |
In Stock: 0 $6.72000 |
![]() |
ERC55208R00BHEK600Vishay / Dale |
ERC-55-600 208 .1% T-2 EK E3 |
In Stock: 0 $6.72000 |
![]() |
ERC55143R00BHEK600Vishay / Dale |
ERC-55-600 143 .1% T-2 EK E3 |
In Stock: 0 $6.72000 |
![]() |
ERC5516K000BHEK600Vishay / Dale |
ERC-55-600 16K .1% T-2 EK E3 |
In Stock: 0 $6.72000 |
![]() |
ERC5516K400BHEK600Vishay / Dale |
ERC-55-600 16.4K .1% T-2 EK E3 |
In Stock: 0 $6.72000 |
![]() |
ERC5516K700BHEK600Vishay / Dale |
ERC-55-600 16.7K .1% T-2 EK E3 |
In Stock: 0 $6.72000 |