| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR80S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 30.9 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERC705K1100BEEB500Vishay / Dale |
ERC-70-500 5.11K .1% T-9 EB E3 |
In Stock: 0 $6.62340 |
![]() |
RNC70J1820DRRE6Vishay / Dale |
ERC-70 182 .5% T-9 RNC70J1820DR |
In Stock: 0 $6.62340 |
![]() |
ERC701K5000BEEB500Vishay / Dale |
ERC-70-500 1.5K .1% T-9 EB E3 |
In Stock: 0 $6.62340 |
![]() |
ERC70383R00BEEB500Vishay / Dale |
ERC-70-500 383 .1% T-9 EB E3 |
In Stock: 0 $6.62340 |
![]() |
ERC7049K900BEEA500Vishay / Dale |
ERC-70-500 49.9K .1% T-9 EA E3 |
In Stock: 0 $6.62340 |
![]() |
ERC7020K000BEEB500Vishay / Dale |
ERC-70-500 20K .1% T-9 EB E3 |
In Stock: 0 $6.62340 |
![]() |
ERC5017R800FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 17.8 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5023R200FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 23.2 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5019R600FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 19.6 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5024R300FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 24.3 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |