| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 383 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERC7049K900BEEA500Vishay / Dale |
ERC-70-500 49.9K .1% T-9 EA E3 |
In Stock: 0 $6.62340 |
![]() |
ERC7020K000BEEB500Vishay / Dale |
ERC-70-500 20K .1% T-9 EB E3 |
In Stock: 0 $6.62340 |
![]() |
ERC5017R800FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 17.8 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5023R200FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 23.2 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5019R600FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 19.6 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5024R300FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 24.3 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5022R100FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 22.1 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5018R200FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 18.2 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5022R600FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 22.6 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5018R700FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 18.7 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |