| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 24.3 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERC5022R100FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 22.1 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5018R200FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 18.2 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5022R600FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 22.6 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5018R700FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 18.7 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5021R000FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 21 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5017R400FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 17.4 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5021R500FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 21.5 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
![]() |
ERC5023R700FEEK500Vishay / Dale |
ERC-50-500 23.7 1% T-9 EK E3 |
In Stock: 0 $6.62400 |
RNC55J10R0BRBSLVishay / Dale |
RES 10 OHM 1/8W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.92800 |
|
RNC55J10R0BRRSLVishay / Dale |
RES 10 OHM 1/8W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $6.92800 |