| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RNX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Resistance: | 2.2 kOhms |
| Tolerance: | ±10% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RNX025442RFNEENVishay / Dale |
RES 442 OHM 1% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.42390 |
|
RNX025470RJNEENVishay / Dale |
RES 470 OHM 5% 1/2W AXIAL |
In Stock: 0 $6.42390 |
|
![]() |
RNC60K9513FSB14Vishay / Dale |
ERC-55-200 951K 1% T-1 RNC60K951 |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H6043FSRE7Vishay / Dale |
ERC-50 604K 1% T-2 RNC50H6043FS |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H6813FSRE8Vishay / Dale |
ERC-50 681K 1% T-2 RNC50H6813FS |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H6813FSRE7Vishay / Dale |
ERC-50 681K 1% T-2 RNC50H6813FS |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H5623FRRE8Vishay / Dale |
ERC-50 562K 1% T-2 RNC50H5623FR |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H5623FRRE7Vishay / Dale |
ERC-50 562K 1% T-2 RNC50H5623FR |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H6653FSRE8Vishay / Dale |
ERC-50 665K 1% T-2 RNC50H6653FS |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H6193FSRE8Vishay / Dale |
ERC-50 619K 1% T-2 RNC50H6193FS |
In Stock: 0 $6.42390 |