| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 619 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RNC50H7323FSRE7Vishay / Dale |
ERC-50 732K 1% T-2 RNC50H7323FS |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H6983FSRE7Vishay / Dale |
ERC-50 698K 1% T-2 RNC50H6983FS |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H5363FSRE7Vishay / Dale |
ERC-50 536K 1% T-2 RNC50H5363FS |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H5363FSRE8Vishay / Dale |
ERC-50 536K 1% T-2 RNC50H5363FS |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H7153FSRE7Vishay / Dale |
ERC-50 715K 1% T-2 RNC50H7153FS |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H5113FSRE7Vishay / Dale |
ERC-50 511K 1% T-2 RNC50H5113FS |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H7873FSRE7Vishay / Dale |
ERC-50 787K 1% T-2 RNC50H7873FS |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H7873FSRE8Vishay / Dale |
ERC-50 787K 1% T-2 RNC50H7873FS |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H5233FSRE7Vishay / Dale |
ERC-50 523K 1% T-2 RNC50H5233FS |
In Stock: 0 $6.42390 |
![]() |
RNC50H5903FSRE7Vishay / Dale |
ERC-50 590K 1% T-2 RNC50H5903FS |
In Stock: 0 $6.42390 |