| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Converter, LCD Monitors |
| Voltage - Input: | 2.7V ~ 5.5V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Output: | 8V ~ 20V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 24-QFN-EP (4x4) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
UPD9977F1-BNB-ARenesas Electronics America |
IC PMIC ASSP MOBILE MIXED 145PIN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UPD9977F1-BNB-E2-ARenesas Electronics America |
IC PMIC ASSP MOBILE MIXED 145PIN |
In Stock: 0 $0.00000 |
XRP6141ELMTR-FMaxLinear |
IC REG NETWORK TELEC 1OUT 16QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
XRP6141EL-FMaxLinear |
IC REG NETWORK TELEC 1OUT 16QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LV56351JA-ZHSanyo Semiconductor/ON Semiconductor |
IC REG CONV BS/CS 2OUT 20SSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
LV5682P-ESanyo Semiconductor/ON Semiconductor |
IC REG CONV CAR AUD 8OUT 25HZIP |
In Stock: 0 $0.00000 |
LV56841PVD-XHSanyo Semiconductor/ON Semiconductor |
IC REG CONV CAR AUD 7OUT 15HZIP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ISL6381CRTZ-TIntersil (Renesas Electronics America) |
IC REG CTRLR INTEL 1OUT 40TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8795AGCJ/V+GBMaxim Integrated |
IC REG CONV TFT LCD 8OUT 32LQFP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8795AGCJ/V+TGBMaxim Integrated |
IC REG CONV TFT LCD 8OUT 32LQFP |
In Stock: 0 $0.00000 |