| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Network, Telecom |
| Voltage - Input: | 5V ~ 22V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output: | 0.6V ~ 18V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
XRP6141EL-FMaxLinear |
IC REG NETWORK TELEC 1OUT 16QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LV56351JA-ZHSanyo Semiconductor/ON Semiconductor |
IC REG CONV BS/CS 2OUT 20SSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
LV5682P-ESanyo Semiconductor/ON Semiconductor |
IC REG CONV CAR AUD 8OUT 25HZIP |
In Stock: 0 $0.00000 |
LV56841PVD-XHSanyo Semiconductor/ON Semiconductor |
IC REG CONV CAR AUD 7OUT 15HZIP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ISL6381CRTZ-TIntersil (Renesas Electronics America) |
IC REG CTRLR INTEL 1OUT 40TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8795AGCJ/V+GBMaxim Integrated |
IC REG CONV TFT LCD 8OUT 32LQFP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8795AGCJ/V+TGBMaxim Integrated |
IC REG CONV TFT LCD 8OUT 32LQFP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
BD8355MWV-BZE2ROHM Semiconductor |
IC REG DGTL CAM 7OUT 56UQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
BD9355MWV-BZE2ROHM Semiconductor |
IC REG DGTL CAM 7OUT 36UQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
BD9639MWV-BZE2ROHM Semiconductor |
IC REG DGTL CAM 6OUT 56UQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |