| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Robust Ripple Regulator™ (R3) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Controller, Intel IMVP-7, VR12™ |
| Voltage - Input: | 4.75V ~ 5.25V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Output: | 0.25V ~ 1.52V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 32-QFN (4x4) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ISL95833BIRTZ-TIntersil (Renesas Electronics America) |
IC REG IMVP-7 VR12 2OUT 32QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
L6706STMicroelectronics |
IC REG CTRL VR11.1 1OUT 40VFQFPN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
L6716STMicroelectronics |
IC REG CTRL VR11.1 3OUT 48VFQFPN |
In Stock: 0 $0.00000 |
L6717STMicroelectronics |
IC REG CTRL PVI/SVI 3OUT 48VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
L6717ASTMicroelectronics |
IC REG CTRL PVI/SVI 3OUT 48VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
L6788ASTMicroelectronics |
IC REG DRIVER GPU 3OUT 40VFQFPN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LNBH23TQTRSTMicroelectronics |
IC REG CONV SAT TV 1OUT 32QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
L9911USTMicroelectronics |
IC REG AUTO APPL 1OUT 8MULTIWATT |
In Stock: 0 $0.00000 |
L6717ATRSTMicroelectronics |
IC REG CTRL PVI/SVI 3OUT 48VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
W83390UG TRNuvoton Technology Corporation America |
IC VOLT MONITOR RESET |
In Stock: 0 $0.00000 |