| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Converter/Current Monitor, APD Bias Applications |
| Voltage - Input: | 2.8V ~ 5.5V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output: | 3.3V ~ 76V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-TQFN (3x3) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MAX15059BETE+Maxim Integrated |
IC REG CONV APD 1OUT 16TQFN |
In Stock: 9,650 $0.00000 |
|
ISL1801IVZ-TIntersil (Renesas Electronics America) |
IC REG CONV SOLAR 4OUT 48TSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ISL6324ACRZR5381Intersil (Renesas Electronics America) |
IC REG CTRLR AMD SVI 2OUT 48QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ISL6324AIRZR5381Intersil (Renesas Electronics America) |
IC REG CTRLR AMD SVI 2OUT 48QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ISL6323ACRZR5381Intersil (Renesas Electronics America) |
IC REG CTRLR AMD SVI 2OUT 48QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
ISL9505AHRZ-TIntersil (Renesas Electronics America) |
IC VOLTAGE REGULATOR |
In Stock: 0 $0.00000 |
ISL6323AIRZR5381Intersil (Renesas Electronics America) |
IC REG CTRLR AMD SVI 2OUT 48QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ISL6308CRZR5374Intersil (Renesas Electronics America) |
IC REG CTRLR DDR 1OUT 40QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ISL95831AHRTZ-TIntersil (Renesas Electronics America) |
IC REG CONV INTEL 2OUT 48TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ISL6324ACRZ-TR5381Intersil (Renesas Electronics America) |
IC REG CTRLR AMD SVI 2OUT 48QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |