| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT9003 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 2 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | ±0.25%, Center Spread |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT1568AC-JE-DCC-32.768ESiTime |
MEMS OSC TCXO 32.7680KHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $2.05000 |
|
SIT9003AI-13-33DB-80.00000YSiTime |
MEMS OSC XO 80.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.04450 |
|
SIT9003AI-13-33EB-80.00000YSiTime |
MEMS OSC XO 80.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.04450 |
|
SIT9120AI-2C2-25E125.000000YSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $2.04989 |
|
SIT9120AI-2C2-25E148.351648YSiTime |
MEMS OSC XO 148.351648MHZ LVDS |
In Stock: 0 $2.04989 |
|
SIT9120AI-2C2-25E50.000000YSiTime |
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $2.04989 |
|
SIT9003AIX13-18DO-24.00000XSiTime |
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.05800 |
|
SIT9003AI-13-18DO-25.00000XSiTime |
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.05800 |
|
SIT9003AI-13-33DO-25.00000XSiTime |
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.05800 |
|
SIT9003AI-23-28EB-25.00000XSiTime |
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.05800 |