| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1568 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | TCXO |
| Frequency: | 32.768 kHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±5ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 5.3µA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-UFBGA, CSPBGA |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT9003AI-13-33DB-80.00000YSiTime |
MEMS OSC XO 80.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.04450 |
|
SIT9003AI-13-33EB-80.00000YSiTime |
MEMS OSC XO 80.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.04450 |
|
SIT9120AI-2C2-25E125.000000YSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $2.04989 |
|
SIT9120AI-2C2-25E148.351648YSiTime |
MEMS OSC XO 148.351648MHZ LVDS |
In Stock: 0 $2.04989 |
|
SIT9120AI-2C2-25E50.000000YSiTime |
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $2.04989 |
|
SIT9003AIX13-18DO-24.00000XSiTime |
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.05800 |
|
SIT9003AI-13-18DO-25.00000XSiTime |
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.05800 |
|
SIT9003AI-13-33DO-25.00000XSiTime |
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.05800 |
|
SIT9003AI-23-28EB-25.00000XSiTime |
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.05800 |
|
SIT9003AIU23-33DB-8.00000XSiTime |
MEMS OSC XO 8.0000MHZ LVCM LVTTL |
In Stock: 0 $2.05800 |