| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TFCR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 33.2 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
HPTF2512-XC-1R10FTVenkel LTD |
RES 1.1 OHM 1% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.08999 |
|
TNPW040224R9DEEDVishay / Dale |
RES 24.9 OHM 0.5% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.49000 |
|
CR2512-2W-24R9FTVenkel LTD |
RES 24.9 OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.09626 |
|
CR2512-2W-75R0FTVenkel LTD |
RES 75 OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.09626 |
|
CR2512-2W-80R6FTVenkel LTD |
RES 80.6 OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.09626 |
|
CR2512-2W-1270FTVenkel LTD |
RES 127 OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.09626 |
|
CR2512-2W-1500FTVenkel LTD |
RES 150 OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.09626 |
|
CR2512-2W-6811FTVenkel LTD |
RES 6.81K OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.09626 |
|
SMM02040D1009DB300Vishay / Beyschlag |
RES 10 OHM 0.5% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.58000 |
|
RCWH080515L0JQEAVishay / Dale |
RCWH-0805 .015 5% 400 EA E3 |
In Stock: 0 $0.79000 |