| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCWH |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 15 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.333W, 1/3W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Current Sense, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±400ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.051" W (2.00mm x 1.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMA02040X6800GB300Vishay / Beyschlag |
RES SMD 680 OHM 2% 0.4W 0204 |
In Stock: 25 $0.61000 |
|
TNPW04021K65BEEDVishay / Dale |
RES 1.65K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 49 $0.56000 |
|
TNPW0603732RBEEAVishay / Dale |
RES 732 OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.56000 |
|
TNPW0603110RBEEAVishay / Dale |
RES 110 OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.56000 |
|
TNPW0603143KBEEAVishay / Dale |
RES 143K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.56000 |
|
TNPW060325K5BEEAVishay / Dale |
RES 25.5K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.56000 |
|
TNPW06037K15BEEAVishay / Dale |
RES 7.15K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.56000 |
|
TNPW0603187KBEEAVishay / Dale |
RES 187K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.56000 |
|
TNPW040260R4BEEDVishay / Dale |
RES 60.4 OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.56000 |
|
TNPW060363K4BEEAVishay / Dale |
RES 63.4K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.56000 |