| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMM0204 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Supplier Device Package: | Mini MELF |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RCWH080515L0JQEAVishay / Dale |
RCWH-0805 .015 5% 400 EA E3 |
In Stock: 0 $0.79000 |
|
CMA02040X6800GB300Vishay / Beyschlag |
RES SMD 680 OHM 2% 0.4W 0204 |
In Stock: 25 $0.61000 |
|
TNPW04021K65BEEDVishay / Dale |
RES 1.65K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 49 $0.56000 |
|
TNPW0603732RBEEAVishay / Dale |
RES 732 OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.56000 |
|
TNPW0603110RBEEAVishay / Dale |
RES 110 OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.56000 |
|
TNPW0603143KBEEAVishay / Dale |
RES 143K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.56000 |
|
TNPW060325K5BEEAVishay / Dale |
RES 25.5K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.56000 |
|
TNPW06037K15BEEAVishay / Dale |
RES 7.15K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.56000 |
|
TNPW0603187KBEEAVishay / Dale |
RES 187K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.56000 |
|
TNPW040260R4BEEDVishay / Dale |
RES 60.4 OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.56000 |