| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMB |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.7 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Carbon Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | MELF, 0207 |
| Supplier Device Package: | 0207 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMB02070X4703GB200Vishay / Beyschlag |
RES 470K OHM 2% 1W MELF 0207 |
In Stock: 85 $0.63000 |
|
CPF0402B15RETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 124 $0.63000 |
|
CPF-A-0805B15RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 950 $0.64000 |
|
RCL12251K20FKEGVishay / Dale |
RES SMD 1.2K OHM 2W 2512 WIDE |
In Stock: 933 $0.64000 |
|
SMV2W10MJTTE Connectivity AMP Connectors |
SMV 2W 10M 5% |
In Stock: 793 $0.64000 |
|
CPF-A-0805B22RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 22 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 826 $0.64000 |
|
RCL122540K2FKEGVishay / Dale |
RES SMD 40.2K OHM 2W 2512 WIDE |
In Stock: 756 $0.64000 |
|
RCL12251R50JNEGVishay / Dale |
RES SMD 1.5 OHM 2W 2512 WIDE |
In Stock: 729 $0.64000 |
|
CPF-A-0805B1K0E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 710 $0.64000 |
|
RCL12252K32FKEGVishay / Dale |
RES SMD 2.32K OHM 2W 2512 WIDE |
In Stock: 646 $0.64000 |