| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF-A, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 22 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RCL122540K2FKEGVishay / Dale |
RES SMD 40.2K OHM 2W 2512 WIDE |
In Stock: 756 $0.64000 |
|
RCL12251R50JNEGVishay / Dale |
RES SMD 1.5 OHM 2W 2512 WIDE |
In Stock: 729 $0.64000 |
|
CPF-A-0805B1K0E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 710 $0.64000 |
|
RCL12252K32FKEGVishay / Dale |
RES SMD 2.32K OHM 2W 2512 WIDE |
In Stock: 646 $0.64000 |
|
RCL12251K50FKEGVishay / Dale |
RES SMD 1.5K OHM 2W 2512 WIDE |
In Stock: 401 $0.64000 |
|
MMB0207MC4703FB200Vishay / Beyschlag |
RES SMD 470K OHM 1% 1W MELF |
In Stock: 271 $0.64000 |
|
RCL122524K9FKEGVishay / Dale |
RES SMD 24.9K OHM 2W 2512 WIDE |
In Stock: 192 $0.64000 |
|
RCL1225820RJNEGVishay / Dale |
RES SMD 820 OHM 2W 2512 WIDE |
In Stock: 164 $0.64000 |
|
RL73H2HR22FTETE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.22 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 122 $0.64000 |
|
CRGP2512F8K2TE Connectivity AMP Connectors |
CRGP 2512 8K2 1% |
In Stock: 102 $0.64000 |