| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCU HP |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.62mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLP73K2BR43FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.43 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 866 $0.57000 |
|
WSL06121L000FEAVishay / Dale |
RES 0.001 OHM 1% 1W 1206 |
In Stock: 711 $0.20000 |
|
RLP73K2BR22FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.22 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 550 $0.57000 |
|
RLP73K2BR13FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.13 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 500 $0.57000 |
|
RLP73K2BR33FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.33 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 333 $0.57000 |
|
MCU0805PD1009DP500Vishay / Beyschlag |
RES 10 OHM 0.5% 2/5W 0805 |
In Stock: 315 $0.57000 |
|
RLP73K2BR39FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.39 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 284 $0.57000 |
|
MCU0805PD4992DP500Vishay / Beyschlag |
RES 49.9K OHM 0.5% 2/5W 0805 |
In Stock: 251 $0.57000 |
|
MCW0612MC2002FP100Vishay / Beyschlag |
RES SMD 20K OHM 1/2W 1206 WIDE |
In Stock: 975 $0.58000 |
|
CPF0603B20RETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 20 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 891 $0.58000 |