| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 9 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 3 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.535" (13.589mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.157" (3.988mm) |
| Length - Stack Height: | 0.182" (4.623mm) |
| Length - Tail: | 0.196" (4.978mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
HW-05-12-G-S-770-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 5POS 0.1 STACK SMD GOLD |
In Stock: 304 $1.50000 |
DW-12-09-L-S-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
|
![]() |
DW-12-09-L-S-250Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
DW-12-09-L-S-294Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
DW-12-09-L-S-350Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
DW-12-09-L-S-375Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
DW-12-09-L-S-380Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
DW-12-09-L-S-415Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
TW-04-01-G-D-192-065Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 294 $1.50000 |
![]() |
TW-04-01-G-D-195-060Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 294 $1.50000 |