| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, HW |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 5 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.965" (24.511mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.195" (4.953mm) |
| Length - Stack Height: | 0.770" (19.558mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
DW-12-09-L-S-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
|
![]() |
DW-12-09-L-S-250Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
DW-12-09-L-S-294Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
DW-12-09-L-S-350Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
DW-12-09-L-S-375Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
DW-12-09-L-S-380Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
DW-12-09-L-S-415Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
TW-04-01-G-D-192-065Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 294 $1.50000 |
![]() |
TW-04-01-G-D-195-060Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 294 $1.50000 |
![]() |
DW-05-14-L-D-1000Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 251 $1.50000 |