| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, EW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 12 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 1.030" (26.162mm) |
| Length - Post (Mating): | - |
| Length - Stack Height: | 0.700" (17.780mm) |
| Length - Tail: | 0.330" (8.382mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-05-08-T-D-400-175Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.26000 |
![]() |
TW-05-08-T-D-465-110Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.26000 |
![]() |
TW-05-08-T-D-500-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.26000 |
![]() |
TW-05-08-T-D-500-190Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.26000 |
![]() |
TW-05-08-T-D-520-120Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.26000 |
![]() |
TW-05-08-T-D-531-091Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.26000 |
![]() |
TW-05-08-T-D-531-110Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.26000 |
![]() |
TW-05-08-T-D-550-090Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.26000 |
![]() |
TW-05-08-T-D-560-135Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.26000 |
![]() |
DW-02-13-S-D-885-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 266 $1.26000 |