HW-03-12-L-D-622-SM
HW-03-12-L-D-622-SM
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
HW-03-12-L-D-622-SM
Manufacturer
Samtec, Inc.
Description
CONN HDR 6POS 0.1 STACK SMD GOLD
Category
Connectors, Interconnects
Family
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Series
InStock
776
Type Description
Series:Flex Stack, HW
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Positions:6
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating):0.343" (8.712mm)
Length - Stack Height:0.622" (15.800mm)