DW-07-10-G-S-200
DW-07-10-G-S-200
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
DW-07-10-G-S-200
Description
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H GOLD
InStock
607
Part Status:Active
Number of Positions:7
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):0.520" (13.208mm)
Length - Stack Height:0.200" (5.080mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)