TW-03-04-L-S-120-100-002
TW-03-04-L-S-120-100-002
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
TW-03-04-L-S-120-100-002
Manufacturer
Samtec, Inc.
Description
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Category
Connectors, Interconnects
Family
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Series
InStock
766
Type Description
Series:TW
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Positions:3
Pitch:0.079" (2.00mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):0.335" (8.500mm)
Length - Stack Height:0.120" (3.048mm)
Length - Tail:0.100" (2.540mm)