| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Alchip™- MVE |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 750 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.650" (16.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
EMVE101GDA331MMN0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD |
In Stock: 0 $3.17460 |
|
EMVH100ADA101MF80GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.18216 |
|
EMVH100ADA101MH63GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.21131 |
|
EMVH100ADA331MJA0GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.44352 |
|
EMVH100ARA102MKE0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $1.06040 |
|
EMVH100GDA222MLH0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $2.14137 |
|
EMVH100GDA222MMH0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $2.26613 |
|
EMVH100GDA332MMH0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $2.16647 |
|
EMVH100GDA472MMN0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $3.19600 |
|
EMVH160ARA681MKE0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $1.06700 |