EMVH100ADA331MJA0G
EMVH100ADA331MJA0G
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
EMVH100ADA331MJA0G
Description
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):300mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:275.28 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:296 mA @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Surface Mount Land Size:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)