| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TS-HA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 150 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 200 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.105Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 680 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 952 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063" (27.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ECO-S2GA330BAPanasonic |
CAP ALUM 33UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S2GA470BAPanasonic |
CAP ALUM 47UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-V1VA221PPanasonic |
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
3535B4A0072A250A1Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 80UF 10% 250V QC TERM |
In Stock: 0 $0.00000 |
EET-ED2W471EAPanasonic |
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK0J331XPPanasonic |
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1A151PPanasonic |
CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1A221XPPanasonic |
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1A681PPanasonic |
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1C680PPanasonic |
CAP ALUM 68UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |