| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TS-ED |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 470 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 450 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 282mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 2.47 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 3.53 A @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.969" (50.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
EEV-FK0J331XPPanasonic |
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1A151PPanasonic |
CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1A221XPPanasonic |
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1A681PPanasonic |
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1C680PPanasonic |
CAP ALUM 68UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1C151XPPanasonic |
CAP ALUM 150UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1C221XPPanasonic |
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1E680PPanasonic |
CAP ALUM 68UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1E101XPPanasonic |
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1E151PPanasonic |
CAP ALUM 150UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |