| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 80 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 250 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 65°C |
| Polarization: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | Motor Start |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 1.813" Dia (46.05mm) |
| Height - Seated (Max): | 3.375" (85.73mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - QC Terminals |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
EET-ED2W471EAPanasonic |
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK0J331XPPanasonic |
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1A151PPanasonic |
CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1A221XPPanasonic |
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1A681PPanasonic |
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1C680PPanasonic |
CAP ALUM 68UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1C151XPPanasonic |
CAP ALUM 150UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1C221XPPanasonic |
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1E680PPanasonic |
CAP ALUM 68UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEV-FK1E101XPPanasonic |
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |