| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TS-HA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 4700 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 80 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 49mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 3.3 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 3.795 A @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.047" (52.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ECO-S1KA472EAPanasonic |
CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S1KA562EAPanasonic |
CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S1KA682EAPanasonic |
CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S2AA331BAPanasonic |
CAP ALUM 330UF 20% 100V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S2AA471BAPanasonic |
CAP ALUM 470UF 20% 100V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S2DA151BAPanasonic |
CAP ALUM 150UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S2GA330BAPanasonic |
CAP ALUM 33UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S2GA470BAPanasonic |
CAP ALUM 47UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-V1VA221PPanasonic |
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
3535B4A0072A250A1Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 80UF 10% 250V QC TERM |
In Stock: 0 $0.00000 |