| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T510 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 680 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 23mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2924 (7360 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.150" (3.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
T110C226M035ASKEMET |
CAP TANT 22UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $5.99825 |
|
T110C187M006ASKEMET |
CAP TANT 180UF 20% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $5.99825 |
|
CWR11FC685KBKEMET |
CAP TANT 6.8UF 10% 10V 1411 |
In Stock: 0 $6.00000 |
|
![]() |
T95D157K016CSBLVishay / Sprague |
CAP TANT 150UF 10% 16V 2917 |
In Stock: 0 $6.00462 |
![]() |
T95D227K010CSBLVishay / Sprague |
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917 |
In Stock: 0 $6.00462 |
![]() |
T95D477K6R3CSBLVishay / Sprague |
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $6.00462 |
![]() |
TAZH226K020LRSZ0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.00462 |
![]() |
TAZH107M010LRSZ0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.00462 |
![]() |
TBJA225K016CBSZ0924Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.01672 |
![]() |
TAZH476K020LBSZ0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.01920 |