| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, T95 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 470 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 60mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZH226K020LRSZ0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.00462 |
![]() |
TAZH107M010LRSZ0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.00462 |
![]() |
TBJA225K016CBSZ0924Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.01672 |
![]() |
TAZH476K020LBSZ0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.01920 |
![]() |
TAZH226K020LBSZ0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.01920 |
![]() |
TAZF106K020LBSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.01920 |
![]() |
TAZH476K020LBSZ0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.01920 |
![]() |
TAZX476K020LBSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.01920 |
![]() |
TAZH476K020XBSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.01920 |
![]() |
TAZH476K020LBSZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.01920 |