| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T322 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 15 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 20 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.3Ohm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.180" L (4.57mm x 4.57mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
T491X107M016ZGKEMET |
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917 |
In Stock: 0 $1.79433 |
|
![]() |
TM3D686K6R3HBAVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.79520 |
![]() |
TM3D686M6R3HBAVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.79520 |
![]() |
TM3D686K6R3LBAVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.79520 |
![]() |
TM3D686M6R3LBAVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.79520 |
![]() |
M39003/01-2338/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.1UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.79685 |
![]() |
M39003/01-2339/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.1UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.79685 |
![]() |
TPSW107K006H0100Elco (AVX) |
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2312 |
In Stock: 0 $1.79685 |
T355G475J050ASKEMET |
CAP TANT 4.7UF 5% 50V RADIAL |
In Stock: 0 $1.79756 |
|
TL3E226K035C0300Vishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917 |
In Stock: 0 $1.80048 |