| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, 593D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.170" (4.32mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
T322D226M015ATKEMET |
CAP TANT 22UF 20% 15V AXIAL |
In Stock: 0 $1.79256 |
|
T322D156M020ATKEMET |
CAP TANT 15UF 20% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $1.79256 |
|
T491X107M016ZGKEMET |
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917 |
In Stock: 0 $1.79433 |
|
![]() |
TM3D686K6R3HBAVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.79520 |
![]() |
TM3D686M6R3HBAVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.79520 |
![]() |
TM3D686K6R3LBAVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.79520 |
![]() |
TM3D686M6R3LBAVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.79520 |
![]() |
M39003/01-2338/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.1UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.79685 |
![]() |
M39003/01-2339/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.1UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.79685 |
![]() |
TPSW107K006H0100Elco (AVX) |
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2312 |
In Stock: 0 $1.79685 |