| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3900 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.689" L x 0.311" W (17.50mm x 7.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.559" (14.20mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FF103GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $38.86167 |
![]() |
CDV30FF562FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $38.89833 |
![]() |
CDV30FJ392FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $39.02333 |
CMR07F682JODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 6800PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $39.04143 |
|
CD30FA333FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.033UF 1% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $39.18000 |
|
![]() |
CDV30FF113GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $39.25833 |
![]() |
CDV30FF123GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $39.25833 |
![]() |
CD42FD393JP3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 6 $39.36667 |
![]() |
CMR07F822JPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $39.36667 |
CM07FD183JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 18000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $39.37500 |