CDV30EK680GO3F
CDV30EK680GO3F
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
CDV30EK680GO3F
Part Status:Active
Capacitance:68 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:2.5 kV
Dielectric Material:Mica
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Lead Spacing:0.437" (11.10mm)
Features:General Purpose
Size / Dimension:0.780" L x 0.252" W (19.80mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):0.858" (21.80mm)